Atrakcje

Stolica Tatr

Zakopane

Zakopane - miejsca, które warto zobaczyć


Zakopane - miejsca, które warto zobaczyć

Choć stolica Tatr przyciąga turystów głównie górami, to sama ma sporo do zaoferowania. Naprawdę nietrudno jest znaleźć ciekawe miejsca w Zakopanem. Wystarczy tylko trochę się porozglądać, zejść z deptaków handlowych i zastanowić się, co warto zobaczyć w Zakopanem? Miasto stale się rozrasta i poza bogatą ofertą handlową i gastronomiczną oferuje znacznie więcej. Największe atrakcje Zakopanego związane z długą tradycją górską. Znajdujące się u podnóża Tatrzańskiego Parku Narodowego miasto jest siedzibą interesującego Muzeum Tatrzańskiego, gdzie turyści mogą poznać historię i rozwój tego najsłynniejszego polskiego parku narodowego. Poza tym w mieście znajdują się inne zabytki. Najsłynniejszy jest z pewnością cmentarz na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowani są zasłużeni zakopiańczycy. Utrzymany w góralskim stylu zachęca do odwiedzin i chwili zadumy nad potęgą gór, które zabrały życie tylu wybitnych ludzi.

Przygotowując swój plan wycieczki do Zakopanego warto brać pod uwagę swoje przygotowanie do wypraw górskich czy chęć uczestnictwa w wieczornych dyskotekach. Tych ostatnich w mieście nie brakuje i zapewniają muzykę dostosowaną do praktycznie wszystkich gustów i potrzeb. Nie inaczej jest z lokalami gastronomicznymi, które oferują kuchnię lokalną i międzynarodową. Jednak to góry stanowią główną atrakcję w Zakopanem. Bez względu na porę roku oferują one inne wrażenia i niezmiennie zachwycają tysiące turystów z całego świata. Zwiedzanie Zakopanego najlepiej zacząć od wjazdu kolejką linową na Gubałówkę. Stamtąd roztacza się wspaniały widok na Tatry i samo miasto. Takie spojrzenie pozwala ocenić jego skalę i poczynić plany związane z codziennymi wyprawami czy wieczornymi wypadami do restauracji i dyskotek. Nie da się ukryć, że atrakcji jest co nie miara.


« Wróć zobacz więcej atrakcji »


Schowek ()
Schowek podręczny jest teraz pusty.

Żeby dodać obiekt do tego schowka należy kliknąć ikonkę + Schowek znajdującą się przy ofercie obiektu.

W celu usunięcia obiektu ze schowka kliknij ikonkę - Schowek znajdującą przy ofercie obiektu, który już jest dodany do schowka.